Jestes w: Główna

Rzeszowski klub karpiowy - Carppub.pl

Karp Lubelszczyzny-Wytyckie 21-25.04.2009

Email Drukuj PDF

Karp Lubelszczyzny-Wytyckie 21-25.04.2009I nadszedł wreszcie oczekiwany  dzień,  zawody nad Jeziorem Wytyczno, zorganizowane przez Lubelską Grupę Karpiową.
Zapraszamy do lektury !

 

Świat powstał  z chaosu. Ale nie z całego – jeszcze go trochę pozostało. Chaos to my, a cała reszta to zawody, które właśnie miały się wydarzyć. Przygotowania trwały długo.  Bóg stworzył świat w siedem dni, a my spakowaliśmy się w dwie godziny .

Chaos Próba okiełzania  chaosu Drużyna  pierścienia

A oto i nasza drużyna pierścienia Dream Team :P, znaczy Tomasz Turek (CarpPub Rzeszów) oraz Tomasz Dymnicki (Lubelska Grupa Karpiowa).
I od tej pory dzieli nas 230km od spotkania z kolegami z całej Polski.

 

Droga była długa, ale szczęśliwe przybyliśmy na miejsce 20 kwietnia, prosto na spotkanie integracyjne ;p, które trwało  do późnych godzin nocnych, przy kiełbasie z ogniska i napoju chmielowym. Wspomnienia odbytych zasiadek, zawodów, przyjmowania taktyki… tak minął wieczór.

... ...

Dzień zawodów. Piękny poranek, wiosenne słońce. Szykujemy się do rozpoczęcia: losowanie i zajęcie miejsc. Szczęśliwa dłoń Dymka dała nam stanowisko numer 1. Dużo noszenia, na oddalone od zaparkowanego auta miejsce, ale nic nie ma za darmo. Po oględzinach i sondowaniu wytypowaliśmy miejscówki dla położenia zestawów 150 i trzy kolejne od 250 metrów wzwyż od brzegu (pod wyspą). Następnie przystąpiliśmy do nęcenia.

Same smakołyki Same smakołyki

Zestawy, nęcenie a w końcu namioty oraz inne gadżety potrzebne do funkcjonowania przez najbliższe cztery dni…

Godzina 16.00. Start! No i czekamy na branie ;p.

Dzień rozpoczął się słoneczną, bezwietrzną pogodą. Niestety kwietniowa aura dała osobie znać i  z każdą godziną pogoda zmieniała się na coraz gorszą. Nie tak już czyste niebo oraz mocny wiatr zaczął bezlitośnie bawić się naszymi sygnalizatorami. I tak do końca dnia. Noc przyniosła zimny, porywisty wiatr, przelotne opady deszczu.

Dzień drugi. I niewiele się zmieniło. Bez brania i zimno – jak u nas tak i u wszystkich. Cieszymy się jedynie z naszych ciepłych polarów i napojów rozgrzewających, przy których mijał czas… Cała reszta już mniej nas cieszy.

Około 13 pierwsze branie. Zacięcie. Wskakujemy w ponton i w drogę. Zestaw znajdował się w odległości ok. 250 metrów, a dopłynięcie do niego tego dnia było nielada wyczynem. Po przybyciu na miejsce, zastaliśmy zestaw zaczepiony w konarach. Cicha radość w sercu na rybę umilkła.
Reszta dnia nie przyniosła żadnych. Jedynie pogoda zaczęła odpuszczać.
Noc druga, czytaj noc pierwsza.
Dzień trzeci przywitał nas bezchmurnym niebem i prawie idealnym lustrem wody. Wstępują w nas nowe siły, także po śniadaniu donęcamy łowisko i czekamy. Przed południem ideał mąci bardzo silny wiatr.

...

 

Około godziny 12.30 na moim lewym kiju następuje piękny odjazd. Gwałtownie  reagujemy na tę sytuację. Wskakujemy w ponton i walczymy z nieznośną wichurą. Gdyby nie adrenalina, to czas dotarcia do celu opóźniłby się co najmniej o jeden dzień. Ja walczę z rybą, a Dymek z wiatrem i uciekającym podbierakiem, który niepostrzeżenie wypadł nam z pontonu. Po kilku odjazdach karp pokazuje się przy powierzchni. Serce wali jak oszalałe, a w myślach ….”oby się tylko nie spiął”. Po kilkunastu minutach walki, karp ląduje w podbieraku. Victoria!  Jeszcze przed przybyciem sędziów sami ważymy nasz skarb: 15kg!
Sędziowie potwierdzają nasz wynik i dodają piękną końcówkę. Łącznie 15,200kg.
Jest to pierwsza ryba zawodów, a zatem i największa… najpiękniejsza.

Efekty Efekty Efekty


Model, nie z tej ziemi, wystarczy popatrzeć na zdjęcia…
Do końca dnia już bez brania.

W sobotę pogoda bez zmian, czyli słońce i wiatr. Nad  ranem, koledzy ze stanowiska nr 2,  łowią karpia na 14,70kg. U reszty cisza.
Dokonujemy jeszcze paru zmian położenia zestawów, lecz nie przynoszą one rezultatu. I tak do niedzieli, to jest ostatniego dnia zawodów do godziny 9.00. Koniec.
Zatem 15-sto kilowe „szczęście”, przyniosło nam pierwsze miejsce i największą rybę zawodów.

Uczestnicy  zawodów No.1

 

Zawody dedykowane pamięci naszego kolegi Dominika Skoczylasa.

Dominik Skoczylas

autor tekstu:
Tomasz Turek

 

Wymienimy sie logiem

Polecamy inne kluby ktore z nami wspolpracuja.

Polecamy

Polecamy inne kluby ktore z nami wspolpracuja.

Lowimy na ...

Sample imageOd dzil lowimy za pomoca przynety

Zarząd koła Carppub