Jestes w: Główna

Rzeszowski klub karpiowy - Carppub.pl

Turniej Miast "Zgoda 2017"

Email Drukuj PDF
Dostaliśmy info na temat "Turnieju Miast 2017".
W tym roku, organizacja przypadła klubowi karpuiowemu z Łańcuta i odbedzie się ona na łowiski Zgoda pod Jarosławiem.
Decyzją organizatorów, w tym roku startują drurzyny z tych miast co w roku ubiegłym na Łowisku Wróblowa.
Więcej informacji koledzy zamieszczą na swojej stronie;  http://www.karplancut.pl
ryby

Karpiowy Turniej Miast 2017 rozegra się w dniach 21-23 Lipiec i jest to już czwarta edycja tych zawodów. W tym roku organizuje ją klub Karpiowy z Łańcuta a miejscem rozegrania zawodów jest łowisko Zgoda/k Jarosławia.

W zawodach bierze udział pięć miast. Po trzy drużyny dwuosobowe z jednego miasta,

które łowią na wspólny wynik. O końcowym wyniki decyduje suma kilogramów złowionych karpi i amurów nie mniejszych jak 3 kg. Dozwolone jest pływanie pontonami ( wyłącznie w kamizelkach ratunkowych) oraz modelami zdalnie sterowanymi. Stosujemy się również do wewnętrznych wymogów i regulaminu łowiska, z którym każdy uczestnik turnieju musi zapoznać się indywidualnie

Szczegółowy Regulamin Karpiowego Turnieju Miast 2017

Zawody organizowane są dla Teamów z województwa Podkarpackiego i ościennych województw( lecz nie wyłącznie) w celu pogłębiania wzajemnych relacji i doświadczeń.
• Zawody rozgrywane sa w klasyfikacji drużynowej, na stanowiskach dwuosobowych, na żywej rybie i zgodnie z zasada No Kill ( trzy drużyny z jednego miasta)
• Premiowane miejsca to 1,  oraz największa ryba zawodów.
• Ryby zaliczane do punktacji to : Karp i Amur o wadze minimum 3 kg
• Obowiązuje zakaz używania żywych przynęt: (białe ,czerwone robaki itp.)
• Złowiona ryba jest zgłaszana sędziemu. Do czasu przybycia sędziego ryby należy przechowywać w wodzie w workach karpiowych. Sędzia waży rybę i wpisuje ją do karty połowów. Na karcie składają swój podpis sędzia i zawodnik, który złowił rybę. Po zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu ryba jest niezwłocznie wpuszczana do wody.
• Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać rybę. Ryba nie podlegająca klasyfikacji musi być niezwłocznie i w sposób humanitarny wpuszczona do wody.
• Ryba zacięta tuż przed sygnałem końcowym zawodów, aby była zaliczona, musi zostać wyholowana w ciągu 15 minut po sygnale.
• Do podbierania i odhaczania ryb wymagana jest: Mata karpiowa oraz podbierak karpiowy lub podbierak o jak największym rozstawie ramion.
• Podczas podbierania i odhaczania ryby należy zachować szczególną ostrożność aby nie została ona pokaleczona.
• Hol musi odbywać się w obrębie swojego stanowiska. Jeżeli ryba wpłynie na łowisko sąsiedniej drużyny i dotknie żyłek zestawów sąsiadów ,mogą oni (ale nie muszą) zgłosić protest do sędziego. W razie takiego protestu, złowiona ryba nie zostanie uznana.
• Uczestników zawodów obowiązuje zachowanie czystości, ciszy i zakaz palenia ognisk oraz nadmiernego spożywania alkoholu.
• W czasie trwania zawodów na stanowisku musi być cały czas co najmniej jeden zawodnik. Jeżeli dwaj zawodnicy na jakiś czas będą chcieli opuścić stanowisko , zestawy (wędki) muszą wyciągnąć z wody. W razie rezygnacji z łowienia jednego z zawodników, drugi członek drużyny może łowić jedynie na dwie wędki.
• Nie stosowanie się do regulaminu zawodów skutkować będzie wykluczeniem z zawodów
• Wpisowe  – w całości przeznaczone na nagrody, wynajęcie łowiska.
• Wyżywienie we własnym zakresie.
• Liczba miejsc ograniczona do 15 drużyn
• Amurów nie przechowujemy! Po natychmiastowym zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu wypuszczamy do wody
• Każda z drużyn po zakończeniu zawodów zobowiązana jest do posprzątania stanowiska i zabrania ze sobą śmieci. Jeśli tego nie uczyni, może zostać zdyskwalifikowana tuż przed ogłoszeniem wyników, nawet w przypadku zajęcia wysokiego miejsca.
• Wpłaty wpisowego na konto, przyjmujemy do dnia 15.06.2017 r.

Wszelkie wątpliwości nie zawarte w regulaminie leżą w gesti organizatora, czyli klubu karpiowego Wild Carp Łańcut i to organizator ma wyłączne prawo do rozstrzygania ewentualnych spraw wynikających w czasie trwania zawodów.

Dane do wpisowego:

Wpisowe w wysokości 200 zł (drużyna) należy przelać do dnia 20 czerwca, z dopiskiem ( imiona i nazwiska startujących oraz miasto) na poniżej podane konto:
Ryszard Kudyba
Bank BZW BK 76 1500 1634 1016 3018 5340 0000
37-100 Łańcut

Zbiórka na łowisku w piątek 21.07.2017 o godzinie 10:00 – losowanie i rozejście na stanowiska około godziny 11:15. Godzina 12:00 rozpoczęcie łowienia.  

Koniec łowienia w dniu 23 lipca tj. niedziela godzina 11:00.

Według przyjętej dotychczas zasady premiowane miejsca to tylko i wyłacznie miejsce 1 dla danego miasta, oraz największa ryba zawodów.

 

Wymienimy sie logiem

Polecamy inne kluby ktore z nami wspolpracuja.

Polecamy

Polecamy inne kluby ktore z nami wspolpracuja.

Lowimy na ...

Sample imageOd dzil lowimy za pomoca przynety

Zarząd koła Carppub